Yhteystiedot

Asiakaspalvelu, aikataulut ja löytötavarat

avoinna arkisin 8-16

+358 (0)8 470 263
info@wiimax.fi

Myyntipalvelu ja kuljetustilaukset

avoinna arkisin

klo 8-16 +358 (0)8 420 850
myynti@wiimax.fi

Ryhmämatkat ja matkapalvelut

avoinna arkisin

klo 8-16 +358 (0)8 469 4470
ryhmat@wiimax.fi

Matkahuollon puhelinpalvelu ja bussien aikataulutiedot

avoinna ympäri vuorokauden vuoden jokaisena päivänä

Matkahuollon palvelunumero:
0200 4000 (1,98 € / min + pvm)

Ota yhteyttä tai anna palautetta

Yhteyshenkilöt

Satu Himanka
Myynti- ja markkinointipäällikkö
satu.himanka@wiimax.fi
+358 44 438 8500

Virpi Naumanen
Myyntipäällikkö, ryhmämatkat
virpi.naumanen@wiimax.fi
+358 44 731 1033

Marja Pirttijärvi
Konttoripäällikkö, asiakaspalvelu
marja.pirttijarvi@wiimax.fi
+358 40 712 9858

Merja Pirttijärvi
Henkilöstöpäällikkö
merja.pirttijarvi@wiimax.fi
+358 40 712 9859

Henri Hihnala
Toimitusjohtaja
henri.hihnala@wiimax.fi
+358 40 712 1892

Merja Jussila
Talousassistentti
merja.jussila@wiimax.fi
+358 40 712 9869

Erkki Tabell
Aluetyönjohtaja
erkki.tabell@wiimax.fi
+358 500 338 799
Kalajoki, Raahe, Siikajoki, Oulu

Pekka Vihnusvuori
Aluetyönjohtaja

pekka.vihnusvuori@wiimax.fi
+358 44 493 8591
Ylivieska, Alavieska, Nivala

Jari Marttala
Aluetyönjohtaja

jari.marttala@wiimax.fi
+358 400 681 195
Merijärvi, Oulainen, Haapavesi, Kärsämäki, Pyhäjärvi, Siikalatva

Marko Järvenoja
Aluetyönjohtaja

marko.jarvenoja@wiimax.fi
+358 44 493 8590
Toholampi, Sievi

Jouni Haataja
Aluepäällikkö, Kainuu
jouni.haataja@wiimax.fi
+358 40 825 1100
Kajaani, Paltamo, Vaala

Käyntiosoite ja palvelupiste

Asemakatu 2,
86300 Oulainen

Palvelu- ja kutsuliikenne

Palvelubussi Kärsämäki puh. 040 518 1650

Palvelubussi Vihanti puh. 040 660 9958

Palveluliikenne Kajaani puh. 050 310 0733

Kutsukyyti Raahe puh. 044 740 4648

Koulubussit

Koulubussi 1 Vihanti
puh. 0400 682 978

Koulubussi 2 Vihanti
puh. 040 660 9588

Koulubussi 3 Vihanti
puh. 040 660 9958

Koulubussi Tyngän aluekoulu
puh. 040 675 1140

Koulubussi Liminka
puh. 044 438 8501

Koulubussi 1 Raudaskylä
puh. 044 774 9999

Koulubussi 2 Raudaskylä
puh. 044 729 9686

Koulubussi 3 Raudaskylä
puh. 044 767 0688

Koulubussi reitti 2 Paltamo
puh. 044 720 0190

Koulubussi reitti 3 Paltamo
puh. 044 720 0191

Koulubussi reitti 6 Paltamo
puh. 044 720 0189

Koulubussi reitti 1 (Petri) Pyhäjoki
puh. 044 720 0188